o blogu

29. listopadu 2011 v 17:48 | Evanel

O B L O G U

2011 - 2014

Úvod
Vítam tě na mém blogu a těší mě, že se zajímáš o to, co je vlastně tento blog zač. Na začátku bych vám chtěla sdělit, že můj blog je jen zcela - hobby - záležitostí. Tento blog založily před 3 lety 3 adminky, včetně mě. Chtěly jsme zkusit společně sdílet (ne)podařené výtvory ze Studia Photofiltre (kdo neví o co jde - jedná se o jednoduchý grafický program). Blog tento účel splnil po dobu tří měsíců - nejprve odešla adminka Míša a poté i Verča, se kterou jsme se nakonec dohodly, že blog přenechá mě. A od té doby je Fire-Graphic mé útočiště a skladiště výtvorů.

Název blogu
Nestuduji grafický design, tudiž ani nemám zkušenosti pro to, abych svůj blog nazvala "grafickým", nicméně i tak v názvu slovo graphic je. Proč? Název blogu není z mé hlavy, vymyslela jej bývalá adminka. Proto ani nedokážu jasně obhájit slovo graphic a už vůbec ne slovo fire. Mělo to být snad v překladu ohňová grafika, nebo grafický oheň? A proč právě oheň? To už se nedozvíme, každopádně se zastávám názoru, že název nemá žádný skrytý význam.

Varování
Předchozí odstavec jsem začala větou, že nestuduji grafiku, a teď na to znovu navážu. Mnoho lidí, kteří se zabývaji (blogovou) grafikou se automaticky nazývají (nebo jsou nazývání) grafiky, i když mají minimum zkušeností s pravou grafikou a nelze je srovnávat s pravými grafiky, kteří mají tento obor vystudovaný a živí se tím. Opravdu - jsem na tohle alergická. proto prosím, nenazývejte můj blog grafickým a mě grafikem. Když už tak mi říkejte blog-designér. protože to slovo na začátku - blog - je velmi podstatné. A jako druhé varování, které najdete na každém blogu: je zakázáno kopírovat veškeré obrázky, designy, myšlenky, texty a podobně. Uvědomte si, kdo by chtěl být okraden?

Obsah blogu
Kdysi jsem se zabývala blogovou grafikou, tak jsem začínala. Různé blendy, signatury, avatary, colorizace a další hlouposti, které v podstatě k ničemu nebyly - nebo ano, byly - učila jsem se na nich různé techniky. Teď už se orientuji spíše na užitečnou grafiku, která je k něčemu dobrá, pro někoho, kdo ji využije. Tím mám na mysli designy, bannery, sem tam i nějaké ty primitivní loga, nebo animační (pohyblivé) ikony. Dále tady najdete i tutoriály, převážně do Photoshopu

Designy
Jak jste si jistě všimli, dělám designy tzv. na přání. Není to plnohodnotná objednávka, protože není placená. Pro zatím nemám v plánu objednávky zpoplatnit, neboť nevím jak bych vyřešila čas - očekávalo by se ode mě vytvořit design v určitém čase a jelikož jsem student střední školy, nejsem schopna blogu věnovat tolik času. Proto dělám designy na přání vyjímečně - když je zrovna čas, chuť a dobrá objednávka, protože tím se já řídím, musí to být pro mne motivace, zajímavé téma a požadavky. Přece jenom, blog-designéři jsou velmi ochotní lidé, věnují čas a píli pro lidi, které neznají a v podstatě od těch lidí na oplátku nic nezískají. Já už jsem se od toho naučila očekávat maximálně dobrý pocit a možná i nějaké zkušenosti.

Na druhou stranu...
...s tím dobrým pocitem to někdy není až tak horké. Nesnesu lidi, kteří si ode mne objednají design, já jim ho udělám, věnuji tomu čas, vynaložím maximální úsilí, aby byli spokojení. A pak za dva - tři týdny přestanou na blog chodit, přidávat příspěvky a v nejhorším případě blog zruší. Takže moje snaha padla za vlast. Vždy si pak říkám, že jsem místo toho, mohla vytvořit design někomu, komu by mnohem více posloužil. Bohužel už jsem se s tímhle případem nejednou setkala. Od té doby nedělám desginy na nové blogy.

Podpořte mě
Zde je má ikona, pomocí které mne můžete podpořit na svém blogu. Velmi si toho budu cenit, protože vaše podopora, všeobecně, ať už komentáře nebo cokoliv jiného, je mi velkou motivací. Díky tomu na blog nezapomínám, a vždy když mám více volného času, tak si na něho vzpomenu. Nejsem aktivní, ale přecejen občas nějakou tu změnu udělám, nebo přidám nějaký design.


Závěr
Po dlouhém zestručňováním tohoto článku, už to konečně ukončím, tak abych zbytečně nezahltila článek (pro vás) nepodstatnými informacemi a nezkazila tak celou podstatu. Během psaní tohoto článku se mi honilo v hlavě stovky myšlenek, které bych vám chtěla sdělit, nicméně jsem si vědoma, že ne všechny informace o tomto blogu jsou pro vás zajímavé. Doufám, že je pro vás tento blog přehledný, učitečný, nebo prostě jen inspirativní, a že se zde budete rádi vracet..


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama